حرکت اصلاحی پتروشیمی زاگرس در انتهای مسیر خود قرار...
حرکت اصلاحی پتروشیمی زاگرس در انتهای مسیر خود قرار دارد!

قبل از بررسی این شرکت از لحاظ تکنیکال برای آشنایی بیشتر با این شرکت نکاتی چند در مورد وضعیت بنیادی این شرکت ارائه می گردد.

  • پتروشیمی زاگرس بزگترین متانول ساز جهان با ظرفیت 3.3 میلیون تن می باشد.
  • پتروشمی زاگرس 98 درصد محصولات خود را صادر می کند و هیچ گونه واردات مواد اولیه ندارد.
  • پتروشمی زاگرس با حجم صادرات بیش از یک میلیارد دلار بزگترین صادر کننده محصولات پتروشمی در میان شرکت های بورس می باشد.
  • شناور آزاد این سهام بسیار ناچیز و در حد کمتر از 5 درصد می باشد.
  • این شرکت در فرابوس بوده و شامل قانون حجم مبنا نمی باشد و میانگین قیمتی معاملات انجام شده به عنوان قیمت پایانی در نظر گرفته می شود.
  • فروش محصولات صادراتی این شرکت در 9 ماهه اول سال 90 به ازای هر دلار 1228 صورت گرفته است و در سه ماهه چهارم سال 90 با دلار 1750 تومان انجام گرفته است. در حالیکه این شرکت پیش بینی سود خود در سال 91 را با دلار 1226 محاسبه نموده است.
  • تاثیر پذیری زیاد این شرکت از نوسانات نرخ ارز به طوریکه این شرکت به ازای هر 10 درصد نرخ رشد ارز از مبلغ 1226 شاهد رشد 55 تومانی سود خواهد بود.

تحلیل تکنیکال

با توجه به سابقه کوتاه معاملاتی این شرکت در فرابورس در روند قیمتی این شرکت شاهد تنها یک موج حرکتی اصلی هستیم که این موج  از سطح 1000 تومان آغاز و تا سطح قیمتی 1680 ادامه پیدا کرده است در همین راستا با توجه به برخورد اخیر این شرکت با سطح حمایتی قوی 78.6 درصد فیبو در سطح قیمتی 1150 انتظار داریم در روزهای آینده شاهد غلبه خریداران بر فروشندگان باشیم. شایان ذکر است برای تائید تحلیل فوق نیازمند شکل گیری اولین کندل مثبت هفتگی می باشیم که این امر با عبور این سهم از قیمت 1256 محقق می گردد.

نتیجه گیری

پیرو نکات ذکر شده در خصوص تحلیل بنیادی و تکنیکال این شرکت، پیشنهاد ما خرید و نگهداری این شرکت با حد ضرر زیر 1000 تومان و هدف 1700 تومان می باشد.


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد