تحلیل تکنیکال شرکت ذوب آهن اصفهان
تحلیل تکنیکال شرکت ذوب آهن اصفهان

سهام شرکت ذوب آهن اصفهان علی رغم حضور کوتاه مدت خود در بورس شاهد حواشی زیادی در این مدت بوده است. از عدم استقبال خریداران در روز عرضه اولیه در قیمت 140 که منجر به عرضه مجدد آن در قیمت 130 گردید تا عرضه عمده 15 درصدی این سهم که با شایعات زیادی در خصوص علاقمندی سرمایه گزارن نهادی جهت خرید این بلوک همراه بود و البته در روز عرضه هیچ خریداری هم وارد رقابت نشد و همچنین تغییرات زیاد پیش بینی سود اعلامی این شرکت، همه سبب گردید این سهام در مدت کوتاهی از قیمت 123 به 233 تومان برسد. و بعد از رسیدن به سطح 233 و عدم حرکت به سطوح بالاتر قیمتی حرکت اصلاحی این سهم شکل بگیرد و در حال حاضر نیز حرکت اصلاحی همچنان در جریان باشد.

مطابق با تصویر زیر انتظار داریم حرکت قیمتی این شرکت در حال حاضر در پنجمین موج C  از موج  اصلاحی2 در جریان باشد و به همین منظور تکمیل الگوی اصلاحی (A-B-C)  موج 2 نیازمند شکسته شدن سطح 150 تومان می باشد در همین راستا انتظار داریم سطح 147 تومان که با سطح 78.6 درصد فیبو موج حرکتی 1 مصادف شده است از بیش ترین شانس برای تکمیل حرکت اصلاحی موج 2 برخوردار باشد.

شایان ذکر است تحلیل فوق تا زمانی که قیمت زیر 123 نفوذ نکرده باشد معتبر است و اولین هدف برای کسانیکه در نقطه 147 اقدام به خرید می کنند، با حد ضرر 120 شکسته شدن سطح 233 می باشد.

 


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد