تحليل بنيادي سهام شركت فولاد خوزستان
تحليل بنيادي سهام شركت فولاد خوزستان

با توجه به افزایش نرخ سود بدون ریسک و نیز شرایط ضعیف بازار، پیشنهاد می شود که سرمایه گذاری بر روی سهام با نسبت p/e تحلیلی پا یین صورت پذیرد. اگر این شرکتها تقسیم سود بالایی داشته باشند و یا احیانا طرح های توسعه در دست اجرا و افزایش سرمایه داشته باشند، قابل توصیه تر می باشند. جهت سرمایه گذاری در سهامی که از شرایط فعلی سود ببرد ، میتوان به شرکتهای فولادی اشاره کرد که به دلیل تقاضای بالای داخلی و نیاز به واردات، قیمت محصولات (با توجه به افزایش نرخ ارز ) افزایش مناسبی داشته است.در این میان شرکت فولاد خوزستان از گزینه های اصلی برای این نوع سرمایه گذاری می باشد.این شرکت دارای شرایط اهرمی می باشد، به این معنی که با کوچکترین تغيیر قیمت فروش محصولات، حاشیه سود شرکت به شدت دستخوش تغییر می شود.

فخوز سود هر سهم امسال را 158 تومان اعلام کرده است که با پوشش 75 درصدی در گزارش 9 ماهه مواجه بوده است، در حاليکه عمده افزایش نرخ محصولات در 3 ماهه آخر سال محقق شده است، سود تحلیلی فخوز برای امسال ، 175 - 180 تومان پیش بینی می گردد ولکین سود سال آینده شرکت مهمتر می باشد، که حداقل سود تحلیلی در حدود 300 - 350 تومان برآورد می شود.( حتی با اجرای مرحله دوم طرح تحول) از حاشیه های مثبت و احیانا منفی این شرکت می توان به معامله عمده بلوک 50 درصدی شرکت اشاره کرد که از طرفی می تواند منجر به افزایش قیمتی و از طرفی منجر به سرکوب قیمت سهم شود.

ریسک احتمالی فخوز، توافقهای بازرگانی برای آسان شدن واردات فولاد به کشور می باشد که با توجه به نرخهای جهانی و مساله ارز این مهم دشوار می نماید اما در هر صورت می توان به افزایش نرخ فروش محصولات در سال مالی آتی شرکت نسبت به امسال، امید بسیاری داشت.

بررسی روند قیمتی سهم شرکت فولاد خوزستان نشان می دهد که هر چند از نظر تکنيکالی سهم مایل به لمس قیمت 970 - 1000 تومان دارد، وليكن در 2 هفته اخیر که از بازگشایی سهم پس از تعدیل مثبت سود سال مالی 90 می گذرد،با توجه به  آنکه بازار در کل تحت فشار فروش بود، اما سهم در قیمت های 1050 تومان با حمایت نسبی خریداران مواجه بوده است، بررسی گذشته سهم نشان می دهد، شرکت فولاد خوزستان، در صورتی که وارد روند صعودی خود شود ، معمولا به صورت شتابان حرکت می کند، با توجه به نزديكي به معامله عمده و خاطره خوش سهامداران از افزایش قیمت سهم و این نکته که خریدار این معامله، از قدرت زیادی برخوردار است، احتمال می رود سهم مورد اقبال بازار قرار گیرد. همچنین احتمال رشد قیمتی سهم، با اعلام پیش بینی سود سال آتی، وجود دارد. خرید سهم در قیمت 1050 تومان ، با در نظر گرفتن حد ضرر  (stop loss)  980-950  تومان ، با هدف کوتاه مدت  2 ماهه  1250 - 1300 تومان و در صورت شکست آن  4- 5 ماهه ، هدف 1500-1550 تومان ،كم ریسک ارزیابی می شود.


با توجه به افزایش نرخ سود بدون ریسک و نیز شرایط ضعیف بازار، پیشنهاد می شود که سرمایه گذاری بر روی سهام با نسبت p/e تحلیلی پا یین صورت پذیرد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد