عرضه اوليه شرکت کارت اعتباری ایران کیش
عرضه اوليه شرکت کارت اعتباری ایران کیش

این شرکت تا حدودی شبیه شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و شرکت فن آوا کارت ( زیر مجموعه فن آوا ) می باشد، با توجه به رشد شدید سودآوری این شرکت و افق پیش رو، انتظار عرضه با p/e بالای 6 را  داریم، البته در جلسه معارفه عنوان شد که تصمیم به عرضه با قیمت مناسب دارند  بنابراین در صورت عرضه در قیمت معقول و اقبال بازار به این سهم، انتظار تاثیر روانی روی قیمت سهام هم گروهها را داریم ،كه شامل رتاپ و فن آوا می باشد، البته از نظر رواني ، انتظار تاثیر بیشتر بر روی فن آوا وجود دارد ( رتاپ دو زیر مجموعه مستعد عرضه در بازار دارد، لیزینگ پارسیان و صرافی پارسیان).

سقف قیمتی رتاپ را 1000 تومان ارزیابی می شود، ولی شرکت فن آوا با توجه به خاطرات خوب بازار از رشد این سهم و نیز نزديكي  به مجمع سالیانه که بازار مشتاق شنیدن اخبار و اطلاعات جدید از شرکت می باشد، می تواند تا سقف قیمتی قبلی 220 تومان  نیز رشد نماید. با بررسی نمودار سهم فن آوا ، به خصوص در 2 ماه اخیر ، یک بار تا کنون 2 بار کف قیمتی سهم شکسته شده است، پس از نزول تا 145 تومان، قیمت موفق به شکست سقف قیمتی 190 شد، هر چند دوام زیادی نداشت و قیمت وارد فاز نزولی شد، در روند نزولی ،حجم معاملات کاهش پیدا کرد که نسبت به حجم معاملات در روند صعودی که با افزایش حجم معامله مواجه بوده ایم، ناپایدار بودن روند نزولی را نشان می دهد، در صورت شکست مجدد سقف 190 تومان و تثبیت بالای آن، شکست سقف تاریخی 225 تومان نیز ، تقریبا قطعی به نظر می رسد و هدف قیمتی سهم 280 تومان می باشد.

این در حالیست که انتظارات برای سهامدار اصلی شرکت ایران کيش یعنی خدمات انفورماتیک نیز شتابان است. در این صورت گمان می رود که رانفور با عرضه این سهم قابلیت دستیابی به اهداف قیمتی جدیدی را داشته باشد.


این شرکت تا حدودی شبیه شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و شرکت فن آوا کارت ( زیر مجموعه فن آوا ) می باشد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد